LetyShops to jeden z najpopularniejszych serwisów cashback w naszym kraju. Korzystanie z niego jest całkowicie darmowe i bezproblemowe. Możecie zainstalować wtyczkę w swojej przeglądarce, dzięki czemu nie musicie nawet pamiętać o konieczności odpalenia strony w trakcie zakupów.

Czym jest serwis cashback?

Mówiąc najprościej, jest to usługa, która zwraca nam część wydanych pieniędzy podczas zakupów w sklepach internetowych. Część ta zależy zarówno od samego serwisu, jak i sklepu. Najczęściej jest to kilka procent, jednak zdarzają się akcje promocyjne, gdy zwrot może wynieść nawet kilkanaście lub więcej %.

W przypadku LetyShops, ilość sklepów, w których możemy skorzystać z cachbacku, wynosi kilka tysięcy. Na dzień pisania tego tekstu, jest to 2725 sklepów, aczkolwiek ta liczba ciągle się zmienia. Na platformie możemy znaleźć największe i najpopularniejsze platformy zakupowe w Polsce. Ponadto, w zasadzie codziennie możemy znaleźć jakieś dodatkowe oferty typu cachback x2, x3, x4, itp.

Musicie również pamiętać, że korzystanie z serwisów cashback nie sprawiają, że ceny za zakupy są wyższe (sprawdzałam to). Jeśli się zastanawiacie, skąd się bierze nasz „zarobek”, to jest to w zasadzie koszt reklamy, którym serwis LetyShops się z nami dzieli. Oczywiście, w przypadku dużych serwisów, o których wszyscy słyszeli może mieć to mniej sensu. Natomiast, jeśli po prostu pogrzebiemy sobie po platformie, możemy trafić do sklepów, do których inaczej byśmy nie zajrzeli.

Zasady działania LetyShops

Aby skorzystać z cashbacku, mamy w zasadzie dwie możliwości. Możemy wejść i zarejestrować się na stronie LetyShops i tam wyszukać sklep, który nas interesuje. Tutaj również mamy dwie drogi: wyszukiwanie konkretnej nazwy sklepu oraz skorzystanie z „drzewka” na górze i szukanie sklepów za pomocą kategorii oferowanych przez nie produktów.

Ja natomiast korzystam z zainstalowanej wtyczki w przeglądarce Google. Wówczas, gdy tylko wchodzę na jakąś stronę sklepu, z boku wyskakuje mi informacja o wysokości obowiązującego na niej cachbacku bądź komunikat, że taki na odwiedzonej stronie nie obowiązuje.

Jak widzicie na powyższej grafice, wystarczy kliknąć w okienko Aktywuj cashback i ten sam się nalicza. Na początku naliczony cashback zostaje przypisany do zakładki „Oczekujące” i dopiero po jakimś czasie (bodajże 2óch miesiącach) zostaje doliczony do sumy do wypłacenia. Wg mnie ma to sporo sensu. W końcu czasami zdarzają się np. zwroty towaru, więc logicznym jest, że za taki zakup cashback nam się nie należy.

Monitoring cen

Serwis LetyShops posiada jeszcze jedną ciekawą i przydatną funkcję. Mianowicie, jeśli planujecie jakiś większy zakup np. sprzętu elektronicznego, ale również odzieży, itp., możecie skorzystać z funkcji Monitorowanie cen. Wówczas po przejściu na stronę konretnego produktu, należy wyszukać bar LetyShops i otworzyć zakładkę monitorowanie cen.

W tym miejscu możemy nie tylko zobaczyć, jak kształtowała się cena konkretnego produktu w ostatnim miesiącu, ale również możemy poprosić o powiadomienie, gdy cena spadnie. Opcja idealna dla cierpliwych i szukających okazji (do których ja nie należę ;)).

Program polecający LetyShops

Korzystając z serwisu LetyShops nie tylko możemy oszczędzać na zakupach, ale również zarabiać na jego polecaniu. I aby to zrobić, w zasadzie nie trzeba zrobić nić więcej niż rejestracja w programie. Wówczas otrzymujemy własny link polecający.

Kiedy któryś z naszych znajomych skorzysta przy rejestracji z tego linku, a następnie w ciągu 30 dni dokona zakupów na ponad 70,00zł, wtedy oboje dostajecie po 10 zł na konto LetyShops. Niewiele? Czasami zdarzają się ogromne podwyżki kwot promocyjnych – ostatnio było to 120,00zł za trzy polecenia.

Natomiast, jeśli znacie kogoś, kto często robi zakupy w internecie, polecenie mu serwisu LetyShops będzie dla niego po prostu opłacalne. A Wam również przyniesie to jakąś korzyść. Sytuacja Win-Win 🙂

Wypłaty

Co najważniejsze, pieniądze, które otrzymujemy w systemie to realna gotówka, którą możemy wypłacić na konto PayPal lub konto bankowe. To, że LetyShops wypłaca nam pieniądze, a nie np. kody zniżkowe bądź inne podobne rozwiązania, uważam za duży plus.

/Ja w zasadzie od początku korzystania z LetyShops, nie zlecałam wypłat środków, ale zrobiłam to właśnie dziś, podczas pisania tego tekstu. Zleciłam wypłatę na PayPal. Gdy to piszę, jest niedziela 16.04, godz. 17:41 – gdy tylko otrzymam wpłatę, zrobię aktualizację wpisu. [AKTUALIZACJA] Wpłata została zaksięgowana po 6 minutach: o 17:47/

Ile można „zarobić”?

Na początek warto wyjaśnić – poprzez serwis LetyShops nie tyle zarabiamy, co oszczędzamy część kwoty, którą wydajemy na zakupy. I kwota ta zależy w głównej mierze od ilości zakupów, które robimy w sieci. Oczywiście, dla zdecydowanej większości nie będą to zawrotne kwoty. Raczej musimy mieć na uwadze, że po jakimś czasie będzie to bliżej kilkudziesięciu złotych. Jednak uważam, że lepiej mieć te kilkadziesiąt złotych, niż ich nie mieć.

Oczywiście, możemy zarówno skupić się na polecaniu serwisu, jak i wyszukiwaniu najlepszych promocji na stronie, co zdecydowanie podniesie kwotę cashbacku. Jednak myślę, że dla przeciętnego konsumenta zwykłe korzystanie z wtyczki pozwoli na oszczędność na jakiś extra obiad na mieście. Co wciąż jest plusem dla naszego budżetu.

Ja najczęściej korzystam z LetyShops podczas zakupów na Allegro, o którym pisałam tutaj, a które mimo wad, jest moją ulubioną platformą zakupową. Aczkolwiek Lety oferuje nam znacznie, znacznie więcej.

A Wy, jakie znacie inne platformy cashback?

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *