Tak, zdaję sobie sprawę, że Allegro znamy pewnie wszyscy. Jest to platforma, która w polskim Internecie działa już od wielu lat. I przez ten czas zdobyła już sporą popularność. Właśnie dlatego postanowiłam o niej napisać.

Allegro, czyli największy marketplace w Polsce

Ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś z Was nie wie co to Allegro. Idąc za Wikipedią, jest to platforma, która powstała w 1999 r. i od tego czasu prężnie się rozwija. W mojej świadomości Allegro istnieje od zawsze, chociaż dość długo nie byłam przekonana do zakupów przez tę platformę. Choć może głównie dlatego, że kiedyś dużo bardziej wolałam robić zakupy poza Internetem.

Początkowo platforma Allegro opierała się na aukcjach – czyli użytkownicy licytowali się między sobą, o to, jaką kwotę są w stanie zapłacić za dany produkt. Z czasem jednak, opcja Kup teraz wyparła licytacje i wg mnie stanowią one raczej ułamek sprzedaży na tym portalu.

Kto korzysta z Allegro ten wie, że można tam kupić (i sprzedać) w zasadzie wszystko. Sama mam wystawionych kilka ofert z maskotkami od Madena Handmade. Ale też zamawiam tam niemal wszystkie materiały, które wykorzystuję w szyciu swoich maskotek. Dla mnie przeważającym argumentem za tego typu zakupami, jest darmowa wysyłka w opcji SMART przy zakupach powyżej 40 zł.

Dlaczego polecam Allegro?

Wydaje mi się, że powoli możecie się domyślać dlaczego. Przede wszystkim, myślę, że każdy użytkownik polskiego Internetu choć raz dokonał zakupów poprzez Allegro. Ba, jestem przekonana, że jest spore grono osób, które robią to regularnie. Dlatego też jest to najłatwiejszy sposób, aby namówić Was na zakupy z mojego linka afiliacyjnego (wystarczy, że klikniecie w baner na górze lub dole strony, lub tutaj).

/Uprzedzam, zanim strona Allegro się otworzy, pojawi się taki komunikat. Ale nie martwcie się – to tylko proces, w którym Wasze przejście na stronę podpinane jest do mojego konta w programie afiliacyjnym. Ja nigdy nie będę widzieć, jakich zakupów dokonujecie./

Ponadto, znajdziecie tu bardzo szeroką gamę produktów, co również daje mi większą szansę, że dokonacie zakupu z mojego linka. Pamiętajcie, przejście z banera bądź linka nie zmienia ceny Waszych zakupów, a ja otrzymuję pewien % kwoty, którą zapłaciliście. Myślę, że jest to dobry przykład układu Win-Win.

Allegro jest dla mnie platformą sprawdzoną, więc tym bardziej mogę polecić ją z czystym sumieniem. Oczywiście, zdarzały mi się zakupy, z których nie byłam do końca zadowolona, jednak chyba wszyscy musimy przyznać, że nie jest to wina samej platformy.

Z mojego doświadczenia wynika również, że Allegro dba o kupujących, więc spokojnie mogę założyć, że w ich interesie jest Wasze zadowolenie. A to chyba też całkiem niezła rekomendacja.

Co można tam kupić?

Tak, jak kilkukrotnie już wspomniałam – niemal wszystko. Od ubrań, przez sprzęt sportowy i zabawki, po akcesoria dla zwierząt. Wiele ofert się powtarza, dzięki czemu mamy możliwość w jednym miejscu porównać m.in. ceny i wybrać tę ofertę, która jest dla nas najbardziej korzystna.

Często zdarza się, że gdy znajdę coś interesującego w jakimś sklepie internetowym, szukam tego potem właśnie na Allegro, aby zobaczyć, czy jestem w stanie kupić to taniej. I często z darmową przesyłką dzięki SMARTowi. Z resztą myślę, że sami doskonale wiecie jakie perełki można tam znaleźć.

Tym wpisem chcę Wam również uświadomić, że nawet robiąc zakupy na tak popularnej stronie, jaką jest Allegro, możecie kogoś „bezkosztowo” wesprzeć. Dlatego „zyczciemiszczescia.pl” i korzystajcie z moich linków afiliacyjnych. Każdy taki zakup będzie małym kroczkiem ku realizacji marzenia, jakim jest mój własny pensjonat w Grecji.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *